לוחות שנה עבריים

לוחות שנה עבריים הינם בסיס נצרך וחשוב בעולם היהודי, לוח שנה זהו הדבר שמסמל כל יום חשוב בשנה בין אם הינו קדוש ובין אם לאו, לוחות שנה עבריים יתחילו בחודש תשרי

אודות לוח שנה עברי-

לוחות שנה עבריים הינם בסיס נצרך וחשוב בעולם היהודי, לוח שנה זהו הדבר שמסמל כל יום חשוב בשנה בין אם הינו קדוש ובין אם לאו, לוחות שנה עבריים יתחילו בחודש תשרי, מספר החודשים שלהם משתנה משנה לשנה בין 12 ל 13 חודשים, חודש אדר הוא זה הגורם לשינוי מספר חודשי השנה, בדרך כלל רוב החגים ידועים מראש אולם ישנם חגים או ימים מסוימים שמצריך להם חישוב מיוחד והוא תלוי באותה שנה, לדוגמא: חג השבועות בלוחות שנה עבריים נספר מר"ח ניסן כ 50 יום לכן יתכן הדבר שחג השבועות ינוע בין התאריכים ה' סיוון ל ז' בסיוון.

תוכנם ושימושם-

תוכן לוחות שנה עבריים יכילו את כניסת השבת ויציאתה, וכן גם כניסה ויציאת חגים וצומות. על פי הלוח העברי יממה מתחילה תמיד מחצות הלילה עד חצות הלילה הבא, מספר הימים בחודש עברי נע בין 29 ימים ל 30 ימים. בלוחות שנה עבריים הימים ממוספרים לפי אותיות א-ב של השפה העברית. בכל שנה בלוחות שנה עבריים קיים תוספות של אותה שנה, לדוגמא: שנת שמיטה מתקיימת אחת לשבע שנים, ובשנה זאת קיימים כל מיני מנהגים שמצוין בלוחות השנה העבריים. לוחות שנה עבריים קיימים בכל בית יהודי, מכיוון שהוא שימושי בהתנהלות היומיומית בשנה.