לוח שנה עברי

בדרך כלל חוקים ותקנות נרשמים לפי הלוח שנה העברי, כמו כן מועדים וחגים שנתיים שיש להם חשיבות לאומנית נקבעים לפי הלוח שנה העברי לדוגמא: יום העצמאות, יום הזיכרון וכד'. גם הבחירות לכנסת, תקופת כהונתו של נשיא המדינה

אפיון הלוח העברי-

במדינת ישראל מוכר הלוח שנה העברי כלוח השנה הרשמי של המדינה ולצדו הלוח הלועזי הוא מכונה גם "הלוח האזרחי". הלוח השנה העברי משמש את כל הקהילות היהודיות באשר הן ומשמש במדינת ישראל לקביעת החגים והמועדים היהודיים, כל חודש בלוח השנה מחושב במדויק מתי יחול ומתי יסתיים, חישוב תחילת חודש נעשה לפי מולד הלבנה אשר בתחילת כל חודש נמצאת הלבנה מלאה, ובאמצע החודש היא כמעט ואיננה נראית ובסוף החודש היא שוב מלאה. מספר הימים בחודש נע בין 29 יום ל 30 יום.

שימוש הלוח העברי במדינת ישראל-

בדרך כלל חוקים ותקנות נרשמים לפי הלוח שנה העברי, כמו כן מועדים וחגים שנתיים שיש להם חשיבות לאומנית נקבעים לפי הלוח שנה העברי לדוגמא: יום העצמאות, יום הזיכרון וכד'. גם הבחירות לכנסת, תקופת כהונתו של נשיא המדינה, הרב הראשי לישראל ועוד, נקבעים לפי הלוח העברי. בנוסף גיוס חל מגיל 18 לפי הלוח שנה העברי, ומי שטרם מלאו לו 18 שנה לפי הלועזי עדיין אין אפשרות לגייסו. ימי השבתון במדינת ישראל נקבעו לפי הלוח שנה העברי, שבתות, חגים, ומועדים. לפי הלוח העברי כל יום מתחיל מחצות הלילה של היום הקודם לו, לכן גם שבתות חגים וכד' יחולו מחצות הלילה של היום הקודם וזה יום מנוחה לכל בעלי עסק, ועובדים למינהם.