יומנים, דפוס טלעד, 03-5187790

כיום בעולמנו הגדוש באירועים ומשימות עתידיות קשה לזכור את כל אשר יתרחש בעתיד כגון: מקומות אשר אליהם אצטרך להגיע, זמן סיום תקופה מסוימת וכד'. על כן כולנו זקוקים ליומנים אשר יעזרו לנו בהתנהלות העתידית שלנו, ובמיוחד בהווה העכשווי. בעזרת היומנים נוכל לדעת מה תכננו לאחרית הימים.

השימוש היומיומי ביומנים והצורך בו-

כיום בעולמנו הגדוש באירועים ומשימות עתידיות קשה לזכור את כל אשר יתרחש בעתיד כגון: מקומות אשר אליהם אצטרך להגיע, זמן סיום תקופה מסוימת וכד'. על כן כולנו זקוקים ליומנים אשר יעזרו לנו בהתנהלות העתידית שלנו, ובמיוחד בהווה העכשווי. בעזרת היומנים נוכל לדעת מה תכננו לאחרית הימים, וכן לזכור היכן היינו באירועי עבר שעל כן רשומים גם כן ביומנים. בנוסף יומנים מזכירים לנו ימים מיוחדים בשנה, חופשות, חגים, ימי שבתון וכד' על פי היומנים של אותה מדינה. בדרך כלל ביומנים התוכן שלהם רחב, ומאפשר לרשום אירועים של יום שלם כמתוכנן, גם ציונים של ימים מיוחדים בשנה נכתבים בקטן כאזכור לאותו יום.

סוגי יומנים-

ישנם מיני סוגים של יומנים: ישנם יומנים עבור משימות שמשמשים לרישום אירועים ומשימות לעיתים מאפשר כתיבה חופשית, כך שלכל יום יש אפשרות לתיאור אירועי היום, כיום קיים יומני משימות ממחושבות, מה שמצמצם את שימוש יומנים העשויים מנייר, לדוגמא: יומנים עבור תלמידים שמשמשים לרישום משימות שיעורי הבית שלהם, אזכור ימי הולדת וכדומה, ומי שפעילותו כוללת פגישות, משימות עבודה משתמש ביומן לניהול לוח זמנים-משימות. ישנם יומנים אישיים המשמשים לרישום אירועים, רגשות, ומחשבות של בעלי היומנים, הכתיבה ביומן נחשבת פרטית, והצצה ליומן אישי נחשבת מעשה לא מקובל. בדרך כלל הכתיבה ביומן אישי היא שוטפת ונרשמת בה כל מחשבותיו של האדם שעובר בכל יום ויום, היומן האישי משמש כעדות על חיוו הפרטיים והאישיים לאחר מותו, ומגלה את אישיותו הפנימית, יומנים אישים מיוחדים מתארים מאורעות מסע שקרו והינם מקור לחקר עמים שונים, וחקר היסטוריה ברבבות השנים. גם יומנים אישיים של אנשים מפורסמים מתפרסמים לעיתים ביוזמת משפחתו או ביוזמתו האישית של המפורסם ככלי לתיאור מעשיו וחיי עולמו. ישנם סופרים הכותבים את ספרם בצורת יומן אישי ומוציאים לאור ספרים מרובים.

תוכן יומן וימים מיוחדים בשנה-

בחירת יומן מצריך אבחנה, כל אדם צריך לקנות יומנים לפי אותו לוח שנה שמתנהל באותה מדינה ככה ידע את ימי השבתון שמונהגים באותה מדינה, ויוכל להתנהל בשגרה היומיומית לפי לוח השנה של המדינה, כמו כן במדינתנו הלוח שנה הרשמי הוא לוח שנה העברי ולצידו לוח שנה הלועזי. בקניית יומנים חשוב לשים לב ששני הלוחות מצורפים כאחד ביומן, בכל יום ירשם היום העברי והיום הלועזי ביחד, בנוסף ימים, חגים, ימי שבתון וכד' ירשמו באותו היום בין אם זה יום מיוחד של הלוח העברי ובין אם של הלוח הלועזי.

במקרה שלוח מסוים אינו שימושי לנו, עדיף שיהיה מצוין ביומנים, מכיוון שכל תכנון או משימה עתידית שנרצה לכתוב ביומן נדע באיזה יום מדובר ומה מתחולל באותו היום לפעמים קיים סגירת כבישים, סגירת חנויות ועוד ועלינו להיות מודעים לעניין