מחברות צבעוניות, דפוס טלעד 03-5187790

עם השנים, המחברות עברו אבולוציה, וניתן היה למצוא אותם בשלל גוונים, צבעים, גדלים וסוגים. החלו לצוץ מחברות ספירלה, מחברות עם דפי חשבון, מחברת שורות, מחברות צבעוניות וגם מחברות גדולות עם יותר מקום.

מאז חשבו על קיומם של בתי ספר, הלכו התלמידים כאשר הם מצויידים במיטב המחברות, בכדי שבהן הם יוכלו לאגור את כל המידע אשר הועבר אליהם ואת התובנות המרכזיות. מחברות שכאלו, סימנו את היכולת של האנושות להרחיב את היכולות האנושיות אף יותר, ומאז המצאתן לא היו זקוקים עוד להעמיס על הזיכרון, שכן כעת ישנם דפי מחברות אשר צוברים את כל אשר צריך לזכור. עם השנים, המחברות עברו אבולוציה, וניתן היה למצוא אותם בשלל גוונים, צבעים, גדלים וסוגים. החלו לצוץ מחברות ספירלה, מחברות עם דפי חשבון, מחברת שורות, מחברות צבעוניות וגם מחברות גדולות עם יותר מקום. כל אלו, פרחו ושיגשגו בטרם הגיע העידן הדיגיטלי, שבעוד כמה שנים, כנראה יעלים קלילי את הצורך בשימוש במחברות, שכן המחשב יבוא במקום.

מחברות צבעוניות החלו לתפוס מקומן


מחברות צבעוניות היו בעיני חלק קוריוז, בשלב ההתפתחות של המחברות. רבים מצאו בהן לא יותר מגימיק, ותמיד טענו כי יותר פשוט להחליף את צבען של מחברות על ידי החלפה של העטיפות הדקות אשר נמכרו ככיסוי למחברות. אולם רבים אחרים מצאו בהן חן, והמשיכו לקנות מחברות צבעוניות על אף כל מיני המלצות, פטנטים ושטיקים. מחברות צבעוניות אלו, הכניסו מעט צבע לזמן האפור במהלך בית הספר, או השיעור באוניברסיטה. הן הצליחו, גם אם מעט, לרומם את רוחם של בעליהם על ידי העלאת חיוך על פניהם בכל פעם שנחשפו למעט צבע ולא לחום המדכא של מחברות העבר.

מחברות צבעוניות בשימוש כיום


כיום, חלק מן האנשים עדיין בוחרים לרכוש מחברות צבעוניות, שכן הם מוצאים בהן נוי ויופי, ומעדיפים את השימוש בהן על פני הטכנולוגיה הקיימת. הורים לילדים למשל מוצאים בעזרתן דרך לעודד את הילדים כתיבה, ולא רק חיזוק על טכניקות ההקלדה שלהן. כמו כן, אוכלוסיה מבוגרת המתקשה לשלוט בטכנולוגיה החדשה, גם כן מוצאת מפלט על ידי שימוש במחברות צבעוניות. רבים משתמשים במחברות צבעוניות בכדי לערוך בהן רישום יומני, שכן קל יותר לשאת אותן ממקום למקום (ובטח מהר יותר לפתוח אותן ולכתוב, מאשר להקליד בטלפון החכם) וגם הכתוב בהן יכול לבוא כגיבוי לדברים הרשומים במחשב.